Priroda kao izvor zdravlja – otkrijte ehinaceju
Čovek koji je razumeo prirodu
Alfred Vogel (1902. – 1996.) bio je neumoran istraživač, talentovan govornik, svetski putnik i čovek koji je bolje od drugih razumeo kako priroda deluje i leči.
Već u ranom detinjstvu otac i deda su ga uveli u svet lekovitog bilja i njegovog delovanja.
Lečenje pomoću bilja i želja za pomaganjem bila su njegova životna vodilja kojoj se potpuno posvetio sve do duboke starosti. Njegovo znanje i iskustvo bili su osnova za A. Vogelove – biljne i lekovite preparate koje danas poznajemo.o.
Istraživač i svetski putnik
Alfred Vogel je bio strastveni putnik čitavog svog života. Kao radoznali fitoterapeut, zanimao se za sve vrste lekovitih biljaka iz celog sveta. Koristio je svaku priliku da otputuje u nove zemlje i upozna njihove kulture. Od početka pedesetih godina prošlog veka, Alfred Vogel proputovao je mnoge države na svim kontinentima, a posebnu pažnju posvećivao je zajednicama koje žive u bliskoj povezanosti sa prirodom. Iskustva stečena od stepskih naroda i naroda u prašumama naučila su ga da priroda, ako je dobro poznajemo i pametno koristimo njene resurse, može često da učini mnogo više od samog ljudskog znanja i iskustva.
Priroda, ako je dobro poznajemo i pametno koristimo njene resurse, može doprineti zdravlju mnogo više od samog ljudskog znanja i iskustva.
Priča o ehinaceji
Početkom 50-ih godina 20. veka, Alfred Vogel je neko vreme živeo u indijanskom plemenu Sijuks u Severnoj Americi. Način na koji su starosedeoci koristili snagu prirode za svoje zdravlje ga je zapanjio. Vremenom se između poglavice Crnog Jelena i istraživača iz daleke Evrope razvilo prijateljstvo koje se zasnivalo na dubokom međusobnom poštovanju.
Crni Jelen upoznao je Alfreda Vogela s indijanskim načinom lečenja i tajnama indijanske medicine. Preneo mu je i znanje o biljkama, a naročito ono koje je postalo obeležje Alfreda Vogela – lečenje ehinacejom (lat. Echinacea purpurea). Sijuksi su poznavali tu biljku već više generacija i koristili su je kao višenamenski lek: za spoljašnju upotrebu kod ugriza zmija, rana i nagnječenja, a za unutrašnju upotrebu za jačanje imunog sistema organizma.
Pri kraju Vogelovog boravka u Južnoj Dakoti, poglavica Crni Jelen poklonio mu je šaku semenki ehinaceje. Alfred Vogel doneo je vredan poklon u Švajcarsku i počeo vrlo uspešno da uzgaja biljke. Danas postoji lekoviti preparat od te biljke, A.Vogel Echinaforce®, koji se proizvodi od semenki iz sopstvenog uzgoja, a koje potiču od semenki koje je Alfred Vogel dobio od Crnog Jelena.
A. Vogel Echinaforce® biljni lekovi
Osnova za pravljenje prirodnih lekova prema A. Vogelu je sveže ubrano, kontrolisano, biološki obrađeno bilje koje se uzgaja iz sopstvenog, pažljivo biranog semenja. Od bilja dotablete ili tinkture dosledno se pridržava ove filozofije, čiji moto je priroda.
Naš izvor ravnoteže i dobrog zdravlja dolazi iz prirode i sve što nam treba za zdravlje možemo naći u svežim biljkama. Samo sveže i odmah prerađene biljke koriste se kao osnova za Echinaforce® proizvode jer punom snagom prirode leče simptome prehlade i omogućavajubrži povratak svakodnevnim aktivnostima.